Дослідження

Хто положив лапу на Тернопіль?

Хто положив лапу на Тернопіль?

Тернопіль. Що це за місто за яке так сильно сперечається заступник Голови державної Думи Російської Федерації Володимир Жириновський? Чому декілька тижнів поспіль людина російського Президента так агітувала Тернопіль до сусідів і ніяк не хоче, щоб місто Західної України відносилося до України? Можливо це просто безглузде «балакання великошанованого» оратора, а можливо Росія і справді хоче розділити українську територію.

Maryana 29 березня, 16:13

6

4333

Подвійна втрата

Ми всі спантеличені жахливими подіями останнього часу. Здається, що кожного дня ми все ближче наближаємося до краху і руїн, а там вже й хаос не за горами. Але це може бути тільки звичайною політичною грою. Варіантів є безліч, з ким Путін веде свою гру, але для того, щоб їх озвучити потрібно бути впевненим на всі 100, позаяк «не зловив за руку, значить не злодій». А можливо це серйозна ситуація, де Президент Росії, який є затятим націоналістом, прагне відродити втрачену міцність її території. Адже Росія за попереднє століття двічі втрачала свою міць – в 1917, коли відбулася Російська або ж Лютнева революція, де спочатку була повалена монархія, а потім взагалі встановилося Двовладдя, це все призвело до значних територіальних втрат.

Наприклад, Центральна Рада, яка була створена під час Лютневої революції, проголосила Українську Народну Республіку, як самостійну у січні 1918 року. Наступним моментом, коли Росія втратила свої позиції – це розпад СРСР. Уявіть, Велика Держава, яка існувала 69 років раптом розвалюється! І знову виходить, що Федерація втратила контроль над Україною. Тому, цілком імовірно, що Володимир Путін, який майже 15 років в кругах влади зараз насмілився «повернути своє».

Крим нам більше не потрібен

Те, що вони «взяли» Крим ще не означає, що вони його через рік не повернуть назад. Тому що, на мою думку, окрім нафтового бізнесу, який проходить в Чорному морі Путіна там більше нічого не цікавить. Коли вони «роздупляться» скільки на Крим треба давати, а брати в принципі то нічого, тоді нафтові труби вже не виглядатимуть так апетитно.

«Не надо нам этот Тернополь, пусть Польша себе заберет»

Кримом пограються і в кращому випадку, повернуть. А от чи доберуться противники до Західної України? Не ризикнуть. Як можна іти на того, в кого «кулемет на городі закопаний, а танки возять на базар?».

Насправді не тільки через те, що у нас найщиріші патріоти, а й через те, що Тернопіль і Західна Україна взагалі ніколи не були зігнуті під «москальським коліном». Навіть, якщо подивитися на торгово-економічні відносини Тернопільщини з іншими країнами, то Росія займає далеко не першість. Найтісніші експортно-імпортні зв’язки Тернопільщини з кранами Європи. Наприклад, за місяць лютий, зовнішньо-торгівельний оборот Тернопільської області склав 58,2 мільйони американських доларів, з них, експорт - 27,9 млн дол., імпорт – 30,3 млн дол.. І головними торгівельними партнерами Тернопільщини були: Польща (70%) та Німеччина (11,6%).

Чи можуть Тернопіль та його сусідні міста жити окремо?

Площа Тернопільської області невелика – всього 13,8 тис кв.км.. Невелика, але ж яка ефективна. І це знають далеко не всі. Якщо придивитися, від яких галузей іде найбільше поповнення державної казни, стане зрозумілим, що світом керує земля, а точніше чорнозем. В України величезний сільськогосподарський потенціал. На її території знаходиться 1/3 всього світового чорнозему. 33% у нас, інших 33% в Аргентині, і решта – 34 % по усьому світу. І з цих 33 % дуже мало попало в Східні області і зовсім не попало в Крим.

Та все рівно аграрна промисловість України знаходиться на середньому рівні, тому що не потрібно розвивати і давати можливість розвиватися тільки великим агровиробникам, більш зручні і ефективні програми необхідно детально обдумати для малих і середніх агропідприємств. Їх у нас величезна кількість, та жоден не може вийти на нормальний рівень через високі банківські процентні ставки, мінімальні дотації, мінімальні ціни на зерно та м'ясо, величезні ціни на добрива. Але якщо це все налагодити наша область, так само, як і Волинська, Рівненська та Львівська зможуть стати містами-лідерами в економічному розвитку. Тому нам не страшно стати навіть окремою маленькою республікою.

Як ми вже згадували вище, Росія не «полізе» сюди, бо не відчуває жодної прив’язаності з нами. А ось з Польщею Тернопіль пов’язують не тільки прогресивні торгівельні відносини, але й сама історія.

В чому зв'язок Тернополя з Польщею?

Вперше, Тернопіль згадується у 1540 році, коли польський король Сигізмунд I Старий видав коронному гетьману Яну Тарновському грамоту на заснування окремого міста та на володіння землею навколо нього. У 1548 році місту було надано магдебурзьке право за яким його мешканці на 15 років звільнялися від податків, на цілих 20 років від сплати мита, отримали право влаштовувати 3 ярмарки на рік та торги щотижня…

Сам Тарновський нечасто бував у Тернополі, але отримував від свого міста значні прибутки, економіка тут добре розвивалася, завдяки правильно налагодженій системі та «розв’язанню рук» його мешканцям у торгівельних справах.

6 років в російському полоні

Відокремили Тернопіль від Польщі у 1772 році при Першому розподілі Польщі. Тоді наше місто опинилося у складі Габсбурзької монархії. А у 1809 був підписаний Шенбруннський мир, за яким Росія отримала Тернопільський округ, а це 9 тис км.кв з 400 тис населенням. Проте вже через 6 років Тернопільщину було повернуто до Австрійської імперії. З того часу, розпочалася історія Тернополя, як вільного, економічно розвиненого королівського міста.

Ми самі творці своєї долі!

Ми в змозі самі обирати з ким нам бути та до кого йти. Та найбільше бажання українців, справжніх українців - це життя у рідній нероздільній території без окупантів і гармат. А пан Жириновський, король ораторського мовлення, може заспокоїтися і не переживати, бо Тернопіль в жодному випадку не піде у склад Росії, навіть якби дуже просили.

Гість, 06 Квітня, 2014 11:59

україна певно все життя бореться з північним сусідом. напевно більше жодну країну так не шарпають як нашу. маслом намажені чи що?

Гість, 03 Квітня, 2014 20:08

ой, я того жириновського на дух не переношу. це якийсь чортяка з рогами... ужас.

Гість, 31 Березня, 2014 19:10

наш Тернопіль і правда має в собі щось польське: вулиці, будинки...і багато тернополян дружить з поляками. Хоча якщо подивитися по історії то і ті і другі нас захвачували. блін ніби кругом землі нема більше.

Гість, 31 Березня, 2014 18:39

Я згідна, що Путін не віддасть Крим Україні. І я думаю, що якби теперішня влада розпочала боротьбу за Крим, то як не печально це звучить, ми б тоді втратили значно більше. А ця система введення військ з Росії, дуже нагадує події 350 років тому, коли царська імперія не пробачила українському гетьману Івану Виговському його проукраїнський настрій, його військову обізнаність та професіоналізм у налагоджуванні міжнародних відносин. Тоді Москва в Києві розташувала свої війська (якоби захищати росіян). Боже, нічого не міняється! І це було відразу після гетьманства Хмельницького (десь 1642, напевне, не памятаю точно)). В результаті, Виговського через декілька років вбили. Ніколи Москва не любила український менталітет. Сама влада, я не маю на увазі самих людей.

Гість, 31 Березня, 2014 16:57

і, до-речі, Крим просрали саме ці "псевдо націоналістичні лідери", які замість того щоб зразу же після перевороту (19-20.02) затримати і ліквідувати Януковича з сім'єю та інших потенційно небезпечних для України сепаратистів, купилися на їх подачки, і тепер деякі з них навіть балотуються на пост президента

Показати всі коментарі...

Гість, 31 Березня, 2014 16:51

Крим росіянам був потрібен тільки через Севастополь - там їх Чорноморський флот стоїть, і у разі якщо б Україна увійшла у НАТО (що цілком реально незабаром і стане, адже до влади прийшли проамериканські сили), то була б у Росії загроза втрати цей стратегічний пункт, або ще й гірше - туди б могли стати натівські війська. Тому, на мою думку, навіть тільки з військових міркувань, Путін ніколи не допустить повернення Україні Криму


096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved