Дослідження

Все, що потрібно знати про біометричний паспорт, – з перших вуст

Все, що потрібно знати про біометричний паспорт, – з перших вуст

Рада ЄС із закордонних справ схвалила перехід до другої фази виконання Плану дій з лібералізації візового режиму для громадян України. Україна завершила першу фазу, а Єврокомісія 27 травня схвалила її результати. Як відомо, на другому етапі Україні потрібно впровадити ряд технологій, у тому числі біометричні документи.

Про те, що таке біометричний паспорт та яка готовність до його запровадження на території нашої області, ми дізналися у завідувача сектору Управління Державної міграційної служби в Тернопільській області Зоряни Подсаднюк.

Tania Khristiouk 08 липня, 12:07

0

2919

— Пані Зоряно, розкажіть про біометричний паспорт. Чим він ефективніший за звичайний?

Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Передбачається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника.

— Яка світова практика запровадження таких документів?

Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі. Згідно інформації всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO), більше 90 країн з 193 держав-членів ООН в даний час видають такі документи, при цьому ще більше двадцяти держав готові до впровадження таких документів в найближчі роки. Близько 45 країн з числа тих, які видають біометричні документи, зберігають на документах одночасноі відбитки пальців, і зображення особи, в той же час більше 30 країн використовують лише оцифроване фото власника документа. Решта країн в даний час використовують тільки зображення обличчя, але найближчим часом планують використовувати і дані дактилоскопії.

— Біометричний паспорт спрощує процес візового контролю?

Так, для того, щоб пройти процедуру паспортного контролю, мандрівник проходить лише так звані "електронні ворота", які в автоматичному режимі звіряють його біометричні дані з інформацією, що зберігається на чипі документа. Автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників електронних паспортів в даний час використовують більше 15 країн.

— Які країни вже долучилися до практики біометричних документів?

Серед країн, які читають (сканують) паспорти в аеропортах і на кордонах: США, Великобританія, Сінгапур, Португалія, Нова Зеландія, Японія, Індонезія та Німеччина.

— Коли планується запровадити біометричні паспорти в Україні?

Кабінет міністрів вже затвердив бланк біометричного паспорту громадянина України та постановив розпочати оформлення і видачу документів з 1 січня 2015 року. Відповідну постанову уряд затвердив ще 7 травня. Згідно здокументом, оформлення івидача таких паспортів розпочнеться з 1 січня 2015 року.

— Які біометричні дані відбиратимуться в українців?

Верховна Рада має намір зобов’язати здавати відбитки пальців при отриманні біометричного паспорта. Законопроектом передбачається, що на електронний носій закордонного паспорта вносяться оцифровані відбитки пальців рук.

— А готові підрозділи ДМС України в Тернопільській області до запровадження таких документів?

За умови відповідного бюджетного фінансування, яке необхідно для закупівлі спеціального обладнання, ми будемо готові розпочати видачу біометричних документів у встановленні терміни.

— Чи буде необхідно відразу обмінювати свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон на біометричний?

Такі документи будуть впроваджуватимуться поступово, ті документи, які видаються сьогодні, будуть чинними до завершення строку дії, зазначеного у паспорті. Тому тернополянам не буде необхідності одразу бігти до міграційної служби.

Дізнавалась Тетяна Христюк.

Фото з мережі.


096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved