Тетяна Шамро про те, як з паперу творяться дива

Тетяна Шамро про те, як з паперу творяться дива

Техніка скручування паперу - квілінг - лише зараз стає все популярнішою серед молоді та дітей, хоча зародилася у Китаї, за легендами, одразу після винайдення самого ж паперу. Сьогодні квілінг є цікавим видом заняття, що розвиває уяву, моторику рук, уважність та породжує неординарні вироби: листівки, рамки для фото, прикраси. Тернопільська мисткиня Тетяна Шамро виготовляє листівки за допомогою техніки квілінг лише рік, проте в її доробку вже є надзвичайно креативні роботи.

Allochka Serdiuk 06 серпня, 14:10

0

8783

Квілінг – мистецтво виготовлення композицій зі смужок паперу. У чому для Вас полягає найбільше задоволення у процесі роботи в цій техніці?

Мистецтво «паперової філіграні» - техніка квілінг стала користуватися успіхом зовсім недавно, але багатьох уже встигла зачарувати своєю простотою й ефектністю наполегливої й витонченої ажурної роботи з паперу. У техніці квілінг можна виготовити найрізноманітніші речі. Це може бути листівка чи картина, шкатулка, прикраса, елемент декору, сувенір і багато іншого. Є де розгулятись фантазії. Однією із причин успіху цього виду рукоділля є саме функціональність і практичність зроблених гарних речей. Скручування паперу заспокоює, а найбільше, звичайно, тішать результати кропіткої роботи.


Що саме спершу зацікавило у квілінгу як у мистецтві? Що примусило спробувати навчитися цій техніці?

Коли я вперше дізналась про техніку квіллінгу, мене одразу зацікавило, як зі звичайних смужок паперу роблять надзвичайно красиві речі. Я шукала, чим би зайнятись в декретній відпустці і, як подарунок долі, в моїх руках опинився набір смужок для квілінгу. Я вирішила спробувати.

Якою була перша листівка в техніці квілінг?

Свою першу листівку я зробила, використовуючи прості елементи квілінгу. Звичайні матеріали, мінімум фантазії, і за пів години я вже милувалася квіточкою в горшечку. Процес мені сподобався, вирішила продовжити. У подальшому роботи ускладнювалися, ставали вибагливішими і досконалішими.


Скільки часу витратили на те, аби опанувати квілінг й вдосконалити свої вміння?

Ще нема й року, як я займаюсь квілінгом. Це настільки багатогранне мистецтво, що я продовжую навчатись і вдосконалювати свої вміння і зараз.


Окрім квілінгу під час виготовлення листівок використовуєте й інші техніки (якщо такі є), може поєднуєте їх? Чи квілінг – це «самодостатнє мистецтво», яке не потребує поєднання з іншими?

Вироби в техніці квілінг можуть використовуватися як самостійні елементи декору листівок (фоторамок, подарунків, весільної атрибутики, інтер’єру), так і чудово поєднується з іншими техніками і прийомами (скрабукінгом, орігамі, декупажем і ін.). Для виготовлення листівок я використовую переважно тільки саму техніку класичного та контурного квілінгу. Як допоміжні матеріали підходять різні блискітки, стрази, намистини, бантики, стрічки, тканина тощо. Але коли поєднувати квілінг з іншими техніками, робота виходить ще багатшою та цікавішою.


Звідки черпаєте нові ідеї для своїх листівок?

Ідеї? Вони літають у повітрі. Люблю робити щось на замовлення, спершу вислуховую бажання та пропозиції, а тоді розповідаю, як я це бачу. Образи виникають перед очима, хочеться скоріше все накрутити. Я спілкуюсь з людьми з усього світу, які теж займаються квілінгом. Через техніку квілінг ми пізнаєм один одного і немає ніяких мовних перепон. Так я освоюю нові техніки та прийоми, які надихають на створення нових робіт.


Щоб займатися квілінгом, потрібно мати якісь попередні навички з рукоділля, чи цьому мистецтву легко навчитися навіть тим, хто ніколи не виготовляв самостійно подібні красиві дрібнички?

Захоплююче заняття квілінгом підходить як для дорослих, так і юних любителів краси, а також для сімейного відпочинку. Для початківців ця техніка хороша тим, що не вимагає спеціальних художніх здібностей, великих фінансових витрат, але терпінням і вільним часом доведеться запастися. Перетворити звичайний папір на казкових героїв, надзвичайних тварин і рослин легко зможе навіть та людина, яка ніколи не займалась квілінгом.


Знаю, що Ви проводите майстер-класи з квілінгу для дітей. Як таку роботу з папером сприймає малеча?

Займатись квілінгом дітям дуже подобається, адже вже з першого разу можна створити свій невеличкий паперовий шедевр. Примітним є те, що квілінгом із задоволенням займаються як дівчатка, так і хлопчики. Це не тільки розвиток дрібної моторики, уяви, уваги, мислення, естетики, а й колосальні можливості реалізувати свій творчий потенціал. Робота в техніці квілінг сприяє формуванню у дітей таких якостей особистості, як наполегливість, вміння доводити почату справу до кінця, посидючість і акуратність, що дуже допоможе їм у майбутньому. А ще це чудовий спосіб відволікти діток від екранів телевізорів і комп’ютерів і корисно та цікаво провести час. А результат роботи може стати чудовим подарунком або прикрасою стіни в кімнаті, яка буде милувати око довгі роки.

І останнє – скажіть свою думку про значимість листівок, які виготовлені власними руками. Або чим такий подарунок буде відрізнятися від інших?

Листівка – невід'ємна частина привітання до будь-якого свята. Якщо ви хочете подарувати щось неповторне та унікальне – листівка ручної роботи – це те, що вам потрібно. У ній завжди присутні почуття. У неї можна вписати чудові слова і її ніколи не викинуть, не забудуть, а навіть більше, - її поставлять на видне місце і час від часу будуть відкривати і перечитувати, згадуючи про того, хто її подарував. Листівка ручної роботи – завжди більше, аніж просто подарунок! Це спосіб передати свої почуття по-особливому.

Навіть найкрасивіша куплена річ не несе в собі стільки тепла, доброї енергії та любові, скільки вкладено в речі, зроблені своїми руками. Оригінальність листівок у стилі квілінгу полягає в тому, що всі елементи виготовленні вручну, ви самі обираєте тему, малюнок і текст.

Нових ідей Вам!

Фото з архіву майстрині.


096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved