Дослідження

Шейк по-європейськи

Шейк по-європейськи

Так приємно плекати мрію, вигрівати її у серці та думати про неї перед сном. А; раптом вона здійснюється! Тішишся і сумуєш водночас. Адже на одну мрію стає менше. Так чи інакше, одна з моїх заповітних днями здійснилася. Галопом по Європі, 5 країн за 5 днів і неймовірні враження, які згодом відкладаються у спогади, залишаються на фотокартках та сплітаються-переплітаються у голові одним реченням: «Це треба побачити!»

Julia Prokopyshyn 22 травня, 12:35

1

3045

Польща нас зустріла неймовірно квітучою весною. Оскільки поїздка відбувалася ще на початку квітня, в той час, коли у нас трава лише злегка залилася зеленкою, то тут вже все вкрилося зеленим килимом, біля кожного будинку цвіли квіти, буяли кущі, а сонце у відповідь на наш хороший настрій щедро всміхалося.

магнолії в Польщі

Дорогою в Краків приємно спостерігати за природою. Адже вона ну дуже схожа до нашої, української. Лише значно доглянутіша: всюди чисто, акуратно, вздовж автобану облаштовані сітки, які перешкоджають перебіганню дороги тваринами, що живуть зовсім поруч. Ну і дороги: недавно побудовані і такі, що ще прокладаються, із шумоізоляцією для місцевих мешканців, рівні, як під лінійку, але, ясна річ, більшість – платні. Ми нарікаємо на свої ямисті шляхи. Але ж і Польща була на рівних із нами. Тому нам є куди рости і з кого брати найреальніший приклад.

дорога в Краків

вітрогенератори

А от і довгоочікуваний Краків. Одне із найстаріших та історично найбагатших і значимих міст Польщі. Не дарма ж кажуть: «Хто не був у Кракові, той не бачив Польщі».

Історичний центр Кракова занесений до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому, відповідно, тут є на що поглянути. Найперше, на що падає погляд, це, звісно, величний Вавель. Вавель – це пагорб, який вознісся просто над річкою Віслою, на якому згодом постав великий та красивий однойменний замковий комплекс. Оскільки колись саме Краків був столицею Польщі, то на Вавелі багато років існувала королівська резиденція, де відбувалися коронації практично усіх польських королів, і де вони зараз й спочивають. До речі, саме у Вавельському костелі поховані трагічно загиблі президент Польщі Лех Качинський з дружиною.

Вавель

Вавель

Ну а далі наша мандрівка перенеслась на головну площу Кракова – Сукенніце. Надзвичайно простора площа із місцевим торгово-сувенірним ринком, пам’ятниками та практично ручними голубами, які за роки вже звикли до туристів. А далі екскурсовод нас веде до Маріацького костелу, де в цей час збирається не лише наша туристична група. Справа у тому, що щогодини із вікон верхньої вежі костелу знаменитий краківський трубач грає свою унікальну мелодію, яка зовсім раптово обривається на останніх нотах. Трубач грає почергово у кожному із чотирьох вікон: для короля у Вавелі в північній стороні вежі, для влади у місцевій ратуші, для мешканців Кракова і для тих, хто навіки заснув. Адже біля самого костелу, на місці, де зараз збираються туристи, щоб почути і побачити трубача, колись було кладовище. Чому музика обривається? За легендою, трубач на вежі колись слідкував за наближенням до Кракова монголо-татар. І коли таки помітив ворогів, засурмив для мешканців в знак попередження. Але закінчити не встиг – ворожа стріла обірвала і його життя, і його музику. Відтоді і до сьогодні традиційно трубач на вежі нагадує краківчанам та приїжджим про цей подвиг.

Маріацький костел

вулиці Кракова

Блукаючи Краковом у пошуках склепу (крамниці), ми наштовхувалися і на вуличних музик, і на дуже колоритні польські кафе. Проте як би не смакували нам польські журек чи фляки (національні страви), все-таки і українського борщу у Кракові є де посмакувати.

українське кафе

українське кафе

А далі багата та дещо педантична Німеччина. Чому педантична? То тому що німці у всьому люблять порядок. І ми в цьому переконалися на власній шкурці. Ну дуже великий інтерес виявила польська поліція до нашого екскурсійного автобуса. Години перевірок і документів, і справності автобуса, знову години «обстеження» нашого чотирьохколісного вже на станції техобслуговування (дарма, що ми вже запізнюємося на екскурсію по Дрездену). І як вирок – «автобус не ґодєн». Оскільки в нашому автобусі було багато російськомовних туристів, хтось вдало підмітив: «Что русскому радость, то немцу – смерть». Як-не-як, а німці нам життя врятували. Адже наш транспорт практично «мерлець» на німецьких землях, хоча в Україні він успішно здійснить ще не один екскурсійний рейс. Дочекалися іншого транспорту і помчалися у столицю Саксонії – Дрезден.

німецька поліція

німецькі вулички

Дрезден. Величне місто, яке постало з попелу воєн, омите річкою Ельбою та відбудоване любов’ю німців. Колиска саксонської культури, мейсенського фарфору, великий центр культури, освіти та транспорту Німеччини, місце знаходження знаменитої Сикстинської Мадонни Рафаеля та просто місто, у яке хочеться повертатися.

Дрезден

Дрезден

Ще більша повага до Дрездена з’являється тоді, коли дізнаєшся – практично усі пам’ятки архітектури історичного центру Дрездена були зруйновані в часи війни, а згодом відбудовані. І не просто відтворені за планами та старовинними фотографіями, а реконструйовані по камінцю. Так, наприклад, центральний храм історичного Дрездена – Церква Богородиці відбудовувалася за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, які відтворили точні кути падіння усіх цеглин та каменів Церкви. Точно на ті ж місця їх і повернули. Тому сьогодні Дрезденська Фрауенкірхе майорить світло-темними фрагментами історії та сучасності.

Фрауенкірхе

Надзвичайно красивий у Дрездені музейний комплекс Цвінґер із прекрасними павільйонами, фонтанами та почорнілою від часу вапняковою архітектурою. Побувавши тут, не знаходиш інших слів, окрім: «Один раз побачив - закохався на все життя!»

Цвінґер

Не встигаєш відчути та насолодитися однією країною, як час мандрувати далі. Попереду – чеська Прага. Злата Прага – місто ста веж та мостів, наймістичніше та «найпивніше» місто Європи – як тільки не називають золотоверху Прагу. І все на дарма.

Прага

Про Прагу можна розповідати та розповідати. Та все це сьогодні можна із легкістю побачити у мережі. Що найбільше вразило мене, як туриста? По-перше, празькі мости через річку Влтаву, серед яких найвідоміший – Каловий міст. Саме на ньому мільйони туристів загадують бажання священику Яну, які обов’язково здійснюються. По-друге, Празький град із величним готичним кафедральним собором Св. Віта. Всю його велич, яка простягається ніби до самих хмар, неможливо навіть охопити поглядом, не кажучи вже про об’єктиви фотокамер. А по-третє, - відомий на весь світ середньовічний астрономічний годинник на Старомєстській площі, який вже багато років у вигляді лялькової вистави провіщає, що колись, коли вкінці не закукурікає півень, таки прийде кінець і Празі, і усьому світу.

Прага

Прага

Прага

А ще у Празі є справжня пивна Швейка і справжнісінька пивна швидка допомога. Так, чехи як ніхто люблять пиво. Гордяться жителі Праги і своєю Ейфелевою вежею, яка, хоч за розмірами і не рівняється до Паризької, проте над рівнем моря стоїть все-таки вище. Ну і неможливо не згадати те, що обов’язково туристи повинні загубитися у Празі. Навіть у двох кварталах. Не згубився у Празі – ти в ній не був. Я ж, як любителька традицій, у Празі таки заблукала. Ще й вночі. А саме вночі Прага перетворюється із галасливої туристичної столиці у містичне місто із привидами та міфічними істотами. Оскільки жителі Праги в більшості атеїсти, то й історія міста така – темна та таємнича. Не вірите? Збирайте свої заважадла (чеською zavazadla – багаж) і переконуйтеся самі!

Прага

Прага

Прага

І знову переїзди, і знову неймовірні емоції від нових країни та їх столиць. Австрійський Відень зустрічає травневою погодою, цвітінням каштанів, півоній та бузку, а ще – пишністю та помпезністю в архітектурі, як і годиться одній із історично найбагатших столиць Європи.

Відень

Відень

Лежить Відень на берегах річки Дунай, по якій корабликом всього за годину можна дістатися в столицю іншої країни – в Братиславу. Історія нам пише, що Відень в свій час був однією із найбагатших держав австрійських Габсбургів. До того ж славиться Відень своєю музичністю та культурним розвитком. І досі вишукані віденські концертні зали вважаються одними із кращих та приймають на своїй сцені найвідоміших композиторів та виконавців.

Відень

Відень

Віднем неможливо не любуватися: Віденська опера, готична ратуша, резиденція імператорів Римської імперії Гофбурґ, бароковий палац Бельведер, досі діючі конюшні королеви Єлизавети, знаної як Сісі, а також численні віденські ароматні кав’ярні та кондитерські – усе це просто засліплює красою, величчю та вишуканістю. Тому за натхненням варто приїжджати саме сюди, у прекрасний Відень.

Відень

Відень

Ну і наостанок – вечірній Будапешт – угорська столиця на Дунаї, яка поєдналася із двох міст Пешти та Буди. Саме нічне місто найбільш вражаюче, адже і Будапештська фортеця, і Рибацький бастіон, і площа Героїв, і будинок угорського парламенту та Ланцюговий міст Сечені із базилікою Св. Іштвана – усе-усе неймовірно красиво виграє мільйонами вогнів, які романтично віддзеркалюються у водах Дунаю.

Будапешт

Оскільки пішої екскурсії Будапештом тур не передбачав, то на майбутнє у мене, як, впевнена, і в більшості таких же туристів, з’явилася нова, вже конкретніша, мрія – ступити на будапештську землю бодай ще раз.

Якою б втомливою не булапоїздка за кордон із постійними переїздами та перенасиченням емоцій від побаченого, все-одно хочеться ще і ще. Скільки б я не описувала і не розповідала про кожне з міст – все-одно їх варто побачити, зрозуміти та відчути кожному самостійно, адже чужі слова на противагу власним враженням зовсім порожні. Ну і якими б не були красивими, багатими, розвиненими та надзвичайно гостинними європейські країни та їхні міста – все-одно повертатися хочеться в Україну. Жити в ній і творити її такою ж красивою і могутньою. Своєю любов’ю, небайдужістю і бажанням почати зміни із себе.

Гість, 28 Грудня, 2014 12:50

Чудова розповідь-сповідь про класні куточки Європи.Дякую

Показати всі коментарі...

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved