Ліля Проць : «Головне підтримувати інтерес до спорту»

Ліля Проць : «Головне підтримувати інтерес до спорту»

Чемпіонка світу з пауерліфтингу Ліля Проць розповіла нам про спортивно-оздоровчий клуб за місцем проживання «Джура» та про плани покращення спортивного розвитку тернополян.

29 серпня, 16:57

1

2854

Чи багато дітей, молоді ходить займатися в клуб «Джура»?

У зв’язку з літніми канікулами не багато. Адже діти, студенти роз’їжджаються по селах, а під час навчального року близько 50-ти чоловік, в тому числі соціальні категорії. Це діти-сироти, з малозабезпечених, багатодітних сімей тощо.

Клуб працює весь рік?

Так, звичайно, клуб працює круглий рік. Коли я йду у відпустку, то мене заміняють. Двері клубу відкриті завжди.

Як саме організовуються змагання?

Змагання проводяться в залежності від рівня підготовки. Організовуються змагання з настільного тенісу, дарцу, пауерліфтингу та жиму штанги лежачи. Вони проводяться часто для того, щоб залучати дітей до спорту. Жоден учасник змагань не залишається без винагороди, адже це своєрідне заохочення. Інтерес повинен бути у дітей. А зараз, на жаль, існує проблема, особливо в сім’ях, – нема інтересу, батьки надіються на школу вчителів і т. д.

Чи всі вихованці можуть брати участь у змаганнях?

Абсолютно усі. Це все за бажанням. Змагання часто проводяться в честь якогось свята. Бувають звичайно такі діти, які не хочуть приймати участь, але в більшості випадків ми стараємося заохотити і зацікавити. Вихованці «Джури» беруть участь у різнопланових змаганнях. Це і обласні, і всеукраїнські та міжнародні.

Тобто «джури» виїжджають часто за межі Тернополя?

Так, звичайно ми беремо активну участь, їздимо по всій Україні і не тільки. Почали працювати над виготовленням футболок з логотипами нашої організації. Багато дітей мають форму, ті, що виїжджають на змагання.

Як з фінансами клубу? Чи є, можливо, якісь спонсори, які допомагать?

Спонсори за 5-6 років у нас вже є. Допомагають не настільки, як би хотілося, але підтримують, є підтримка і від міської ради.

Дивлячись на зал, де проходять тренування, помітно, що він доволі затишний. Як вам вдалося створити таку атмосферу?

Все робиться як для себе. Приміщення було в досить поганому стані, тому все починалося з нуля. Ремонти тривають і далі. На все зразу коштів нема, тому по трошки покращуємо зал.

Щодо «руханки» на театральному майдані. Це була спонтанна ідея чи це давно планувалося?

Це планувалося давненько, але організувалося спонтанно. Спочатку ця ідея викликала ажіотаж, зацікавила пресу. Я надіялася, що і надалі ця «руханка» буде, та, на жаль, не знайшлося однодумців для того, щоб організовувати і надалі це дійство. Ідея руханки – це щоранкова гімнастика для дітей. Та я була засмучена тим, наскільки наші тернополяни неактивні.

Окрім руханки, існує ще багато ідей, як «розрухати» тернопільських жителів, та одному з усім впоратися важко. Планів багато, та часу на все не вистачає.

Турнікові змагання у Тернополі це ваша ідея?

Ні, ці змагання проводилися давно. Останнім часом я брала на себе організацію, та великого інтересу у юнаків не було, і тому я взяла тайм-аут на цей рік. Подивимося, як буде далі.

Що приносить найбільше задоволення у вашій роботі, а що навпаки пригнічує?

Задоволення - коли ти бачиш, що твої вихованці, можливо, не добилися великих успіхів у спорті, але це дало їм якийсь стимул до життя, до саморозвитку. Приємно також чути подяку від батьків дітей. А пригнічує байдужість тернополян. Зараз багато є всього, і потрібно залучати своїх дітей змалечку до спорту, до культури, тому що це наше майбутнє.

Дякую за розмову. Успіхів вам у роботі і реалізації усіх планів!

Нагадаємо, що клуб за місцем проживання «Джура» розташований на вулиці Броварна, 16 (Новий світ).

Фото з мережі

Емма Майка

Гість, 24 Квітня, 2017 17:52

...s.......youtube.../watch?v=7qWDckvlFp0

Показати всі коментарі...

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved