Тернопільський став

на основі 28 відгуків

Тернопільський став
Тернопільський став
Тернопільський став

Тернопільський став – це справжнісінька окраса міста Тернопіль. І хоча кожного року від води віє молодістю та життям, мало хто знає, що насправді тернопільському ставу вже більше 400 років. Озеро практично є ровесником самого міста. Адже менш ніж за 10 років після заснування Тернополя його власник Ян Тарновський отримав привілей на створення греблі та самого ставу на місці встеленого тереном болота.

У створенні ставу найбільше значення мала річка Серет, з витоків якої і постало озеро. Тернопільський став здебільшого відігравав роль оборонної ланки від нападів ворогів, а служив господарським об’єктом для роботи місцевих млинів.

Як би не було сумно згадувати, але тернопільський став за час свого існування зазнавав і занепаду. Лише у 50-60 роках справжню прикрасу Тернополя почали активно відновлювати та збагачувати різноманітними об’єктами. Так, на березі ставу, званого тоді Комсомольським, заклали парк імені Т. Шевченка, а також улюблений серед закоханих пар острів кохання. Згодом навколо ставу зі східної сторони збудували красиву набережну, а для теплоходів, катерів та човнів створили центральну пристань та кілька стоянок. Сходи, що ведуть з центру міста до самого водного плеса тернопільського ставу, прикрасили каскадним водоспадом «Сльози Гронського», названого у честь головного архітектора міста Тернопіль.

Сьогодні оздобою тернопільського ставу є теплоходи «Герой Танцоров» та «Капітан Парій», котрі курсують від центральної пристані до Дальнього пляжу, що розташувався в тіні від сонця на березі парку Загребелля. Часто можна побачити на хвилях ставу і рибацькі човни, і вишукані яхти, і каное, катери та вітрильники, а навколо острова Чайка – катамарани, які користуються популярністю серед дітей та дорослих.

Сьогодні тернопільський став із набережною є не лише місцем прогулянок та відпочинку тернополян. В останні роки озеро стає центром різноманітних змагань та розважальних заходів. Так, влітку тут проводяться регати, змагання з аквабайку, з 2011 року відновлено проведення Чемпіонату Світу з водномоторних видів спорту, яке вперше і востаннє у Тернополі відбувалося ще у 1987 році. А взимку тернопільський став стає справжнім всесвітом для хокеїстів, біатлоністів, любителів покататися на ковзанах, санних і навіть собачих упряжках.

Тернопіль одне з небагатьох міст світу, де у самому центрі радує очі така краса природи.

Гість, 10 Травня, 2016 01:04

супер

Показати всі коментарі...

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved