Warning: implode() [function.implode]: Invalid arguments passed in /var/www/ternopilvisitua/data/www/ternopil.visit.ua/models/object.php on line 18
Старий замок Тернопіль, XVI ст.

Старий замок Тернопіль, XVI ст.

на основі 12 відгуків

вул. Замкова, 12,
Старий замок Тернопіль, XVI ст.

Місто Тернопіль є практично новим за архітектурою містом, оскільки воно було повністю зруйноване у воєнні часи та відновлене лише у післявоєнний період. Проте частина історії Тернополя у спорудах все-таки залишилася і досі радує око тернополян та гостей міста. Серед цих будівель Тернополя однією із такихархітектруних пам'яток є Тернопільський замок, або Старий замок.

Розташувався замок просто над тернопільським ставом, оскільки саме з тієї сторони (а колись це було суцільне болото та мочари) Тернопіль найчастіше зазнавав набігів ворожих сил. Зараз Старий замок є найстарішою будівлею міста, дата створення якої збігається з датою заснування власне міста Тернопіль. Колись це була велична та міцна фортифікаційна споруда, яка слугувала укріпленням міста. Зараз же ми маємо лише Старий замок, який тоді був головним палацом у складі фортечної забудови Тарнополя.

Найбільше пошкоджень Тернопільський замок зазнав під час війни. У 1956 році замок відбудували, розмістивши там спортивну школу з греко-римської боротьби. І зовнішній, і внутрішній вигляд замку сьогодні є відмінним від первісного внаслідок перебудов. Від первісного замку тут залишилася лише нижня цокольна частина.

Сьогодні Тернопільський замок є окрасою та історичним символом міста Тернопіль.

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved