Церква Воздвиження Чесного Хреста (Воздвиженська) Тернопіль, XV ст.

на основі 8 відгуків

вул. Над Ставом, 16, тел. (0352) 25-39-16
Церква Воздвиження Чесного Хреста (Воздвиженська) Тернопіль, XV ст.

Практично ровесниця міста Тернополя, найдавніша церква та пам'ятка архітектури національного значення -Церква Воздвиження Чесного Хреста, або Воздвиженська, чи, як її найчастіше називають в народі, Надставна церква. Вона, як далекозорий маяк для моряків-вірян, розташувалася над Тернопільським ставом, на підвищенні, яке звуть Підзамчем.

Побудована церква у стилі Ренесансу, а перші згадки про неї були знайдені у грамоті князя Костянтина Острозького 1570 року. За часи свого існування храм не раз руйнувався та відновлювався. А ще з Надставною церквою пов'язано чимало давніх легенд. Одна з них розповідає нам про старенького дяка, який відігнав від давнього міста Тернополя татарських нападників, сміливо вистріливши у них з гармати.

Свого часу у Церкві Воздвиження Чесного Хреста перебували надруковане у Вільні ще у 1649 році старовинне Євангеліє із Розп'яттям Хреста, а також чудотворні ікона Пречистої Діви та "Тернопільської Плачучої".

Надставна церква без сумніву є великим скарбом для нашого міста, який береже місто від нещасть та духом старовини нагадує про минуле.

Заклад працює цілий рік з 8:00 до 8:00

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved