Події

Фестиваль "Файне місто" у Тернополі здійснив свою музичну "посадку"

Фестиваль "Файне місто" у Тернополі здійснив свою музичну "посадку"

«Файне місто» у Файному місті відбулося. І то неабияк, а файно! Навіть ті літаки та гвинтокрили, які проносились над тернопільським аеропортом 12-13 липня, весело підморгували із піднебесся, мовляв, - «ми перекажемо дальнім світам, як у Тернополі народ відривається!». Фестиваль «Файне місто» зібрав у Тернополі чи не всю Україну – когось у живій та реальній присутності на території летовища, когось – перед монітором комп’ютера за переглядом стріму, а ще когось (маються на увазі мешканці довколишнього села) – на даху своєї хати чи під подушкою, яка хоч трохи зменшує децибели звуку, що лунали зі сцени «Файного». Так чи інакше, для усього міста та його сусідів ця подія не залишилась непоміченою.

14 липня, 18:40

0

3007

Щоб відчути, яка солодко-музична та драйвова душа у фестивалю, слід на ньому обов’язково побувати. Щоби побачити його «тільце», так би мовити заглянути на вроду фесту – достатньо переклацати усі фотозвіти, яких після кожного фестивалю буде тьма (який подаємо і ми). А слова, погодьтеся, тут будуть зайвими. Тому надзвичайно коротко, максимально фотографічно і стандартно про нестандартне з фестивалю «Файне місто» у Тернополі – далі:

1. Організатори ні на слові не злукавили, коли обіцяли фестивалем об’єднати всю Україну. Справді, на концертній сцені виступали гурти і з Західної України, і з Центральної, із Півдня та Півночі, і навіть із Заходу. Слово «навіть» тут є доречним, зважаючи на ситуацію у протилежній від нас стороні країни. М’яч Дредбол разом із сестрою Вікою Жуковською зі сцени влаштували «пугу»-перекличку, і, як виявилося, були на фестивалі людиська і з ближніх Рівного, Луцька, Чернівців, Львова та Івано-Франківського, і з дальніх областей Вінниці, Хмельницького, Одеси, Кіровограду, Дніпропетровська, Києва, Чернігова та Херсону. Хто купував віночки на волосся у цього дядечки (фото нижче), то знайте, що ви на своїх маківках носите стрічки та квіти аж зі Світловодська, що на Кіровоградщині, які він спеціально звідти привіз у Тернопіль.

2. Географічна мапа фестивалю «Файне місто» цього річ також зросла. Не обмежилися організатори лише українським продуктом, адже відчули фестивальники і божевільно-енергетичний спалах емоцій та музики від шведського гурту RIDEAU, і проривний заряд енергії від італійського The Last Fight.

3. Якщо колись на фестивалях фраза «Слава Україні – Героям Слава!» звучала лише де-не-де, то цього літа вона стала популярним мейнстрімом. Проте і її перевершили два чарівні та глибокі за своєю суттю слова, які можна вважати неофіційним гаслом фестивалю «Файне місто». Хтось їх зі сцени вигукував, хтось виспівував, а хтось демонстрував усім своїм зовнішнім виглядом:

4. До речі, про вигляд та образи. Наступного року організаторам можна давати ідею для проведення конкурсу чудернацьких костюмів, адже фестивальний народ у Тернополі цьогоріч направду подивував своїми прикидами та сміливістю бути незалежними.

5. Інтерактиви на фесті, якщо не відмінялися (у випадку з першим днем, коли накрапав дощ), то плавно переходили у новий формат. Так, веселий квест перетворився на біготню за підказками і перетворенням учасників на індіанців, поетичний батл переріс у «поетичне поле», де, немов атлант, сам Ісус (один із учасників) тримав у своїх руках весь небокрай (намет), а перегляд чемпіонату світу з футболу переніс затятих вболівальників у такий собі «катюшин кінозал» під відкритим небом.

6. Під відкритим небом функціонував на фестивалі і окремий космічний світ, де життя вирувало по-своєму, незалежно і не підвладно тому, що відбувалося довкола чи на сцені. Це, звичайно, наметове містечко. Приїхали на фестиваль і створіння, багато з яких давно стали символами усіх музичних фестивалів Західної України: жирафа на ім’я Жорж, веселі Бобер та Дракончик, ну і багатьом відомий Сатана М’яча Дредбола. І вони переконані, що на «Файному місті» дуже файно!

«Файне місто» завершилося, пройшло, як сон, залишивши лише спогади, світлини і фотокартки. Для тих, хто і досі вважає фестиваль не на часі, варто нагадати, що кошти, які були зібрані волонтерами, а також ведучими під час аукціонів, організатори витрать на купівлю амуніції для військових. На завершення залишаться лише підтвердити патріотичний дух фестивалю цитатою вокаліста гурту Ot Vinta: «Заплюємо свого ворога салатом олів’є. І буде йому пздц!». Слава Україні! Слава «Файному місту»!

Словом, переглядайте фото, шукайте свої веселі та збуджені музикою оченята, згадуйте всіма фібрами приємні моменти фестивального щастя та живіть це літо зі спогадами про «Файне місто». А тим, хто з усіляких причин тут не побував, залишається бажати лише дві речі: гризіть лікті і «пекайте» наступне літо для поїздки у Тернопіль на фестиваль «Файне місто», яке буде ще масштабнішим та музичнішим.

Більше знимок шукайте тут.

Відеоматеріал завантажимо згодом.


096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved