Події

Фестиваль «Файне місто-2014»: Що? Де? Як?

Фестиваль «Файне місто-2014»: Що? Де? Як?

Відлік пішов! Дев’ять тижнів залишається до події, про яку знають не лише у Тернополі. Масштабний музичний фестиваль «Файне місто», який гідно та голосно про себе заявив минулого року, 12-13 липня прошумить над містом вдруге. Наскільки підріс рівень організації, якісності, музичності та оригінальності фестивалю ми дізналися від арт-менеджерів фесту Ростислава Плахцінського та Володимира Пасяки. Про те, яким буде фестиваль-2014 та який сюрприз готує нам Скрябін, читайте далі!

Julia Prokopyshyn 15 травня, 13:08

3

5352

МУЗИЧНА ПАЛІТРА

Музика – це основна хвиля, яка накриє фестиваль «Файне місто». Саме тому тернопільський фестиваль є виключно музичним. Його не можна назвати виключно рок-концертом, адже він поєднує різні музичні напрями. «Файне місто» не є етнофестивалем, хоча деякі колоритні елементи у ньому присутні. Головна тут музика, музика і ще раз музика.

У 2013 році сцена «Файного міста» побачила 23 гурти протягом двох днів. Цього ж року заплановано виступи більше 40 протягом тих же двох днів. Спитаєте, як вони усі потісняться? Про це згодом. Станом на сьогодні вже є відомими імена практично половини виконавців та музичних гуртів, серед яких хедлайнерами стануть «ТНМК» та «Скрябін».

Цікаво, що фестиваль об’єднує... По-перше, об’єднує практично всю Україну: зголосилися приїхати у і на «Файне місто» гурти з Луганська, Одеси, Херсону, Миколаєва, донецької Горлівки, Вінниці, ну і, звісно, із західноукраїнських міст. Що ж до минулорічних обіцянок, то вони організаторами виконані. Фестивальний народ зі сцени таки почуєвиступи закордонних музикантів - The Last Fight з італійського Мілану та RIDEAU зі Швеції. Тому, по-друге, фестиваль об’єднує Україну з Європою. Про що це може говорити? Та про те, що рівень фестивалю росте, і це радує. А по-третє, «Файне місто» об’єднує і самих музикантів. Гурти «Серцевий напад» та «Карна», які наразі вважаються вже неіснуючими командами, знову об’єднуються, аби зіграти на «ФМ». Тому буде цікаво!

ВІДБІР УЧАСНИКІВ

При відборі музичних колективів та виконавців фестивалю «Файне місто» цього року організатори пішли дещо іншим шляхом, аніж минулоріч. Справа у тому, що, як виявилося, банальне голосування у соціальних мережах призвело до фальсифікацій та накручень голосів. Тому остаточне рішення залишається за арт-менеджерами.

- Є гурти, які ми запрошуємо, - діляться організатори. - Є гурти, які ми відбираємо із заявок. А є ті, котрих одразу відсіюємо через брак досвіду і невідомість. У нас близько 400 заявок молодих гуртів, з яких виберемо лише 10. Обираємо не лише тих, котрі вже були в Тернополі і справили враження. Fontaliza чи Jinjer з Луганська не були в Тернополі, але достатньо подивитися живий запис з їхнього концерту, щоб щось зрозуміти. Не беруться до уваги «команди-одноднєвки», які взяли гітари в руки і записали щось там на квартирі. Нас цікавлять гурти з менеджерами, а не «лабухи».

Строго, але справедливо. Хочемо якості – має бути твереза голова і порядок.

ПРОГРАМА

Минулого року склалася дещо прикра ситуація з фестивальним часом, оскільки гуртів багато, а часу то мало. Дуже мало. Цього року ця проблема вирішена. І часу більше, і гуртів. І сцен! Так, цього року фестиваль «Файне місто» пройде на трьох сценах – головній, рок-сцені та сцені RAVE BOX. Головна сцена представлятиме 16 найвідоміших гуртів, які матимуть протягом двох днів по годині для свого виступу. Працюватиме вона з післяобіднього часу до першої години ночі. На малій рок-сцені, яка буде розташована поруч, виступлять топові українські хардкор-метал-рок-гурти, а також молоді гурти, які мають бажання розвиватися і подали заявки на участь. А третя сцена буде нічною. Там починаючи від 22:00 розважатимуть електронною музикою відомі діджеї, серед яких хедлайнером вже оголошений Myztical.

Отож, проблеми з часом вирішені. І з МІСЦЕМ РОЗТАШУВАННЯ також!

Цьогорічний фестиваль «Файне місто», надіємося, вже заважати нікому не буде – ні людям, котрі проживають поруч, ні породіллям у місцевому роддомі (пригадуєте несхвальні відгуки тернополян минулого року?). Адже проходитиме він за межами міста, на території аеропорту. Місця, як то кажуть, - гуляй душа! Тут же буде і наметове містечко, розраховане приблизно на 3 тисячі «фестивальних будиночків». До речі, про наметове містечко. Тут варто привідкрити маленький секрет для тих, хто не планував ночувати у наметі всю ніч. Відомі музиканти самі виявляють бажання «проживати» у наметах, побіля своїх шанувальників. Тому нічні незабутні пісні під гітару зі своїм кумиром – що може бути краще у фестивальну ніч!

ПРОЇЗД

І про це потурбувалися організатори. Оскільки фестиваль відбуватиметься подалі міської зони, то туди якось треба буде потрапити. Отож, дві фестивальні маршрутки будуть довозити охочих до аеропорту в перші дві години початку фестивалю протягом двох днів і, відповідно, протягом 2-х годин до закінчення виступів на сцені. Хоча, як стверджують люди, недалекі від фестивального життя, в тому і особливість таких музичних подій, щоби приїхати сюди і залишитися до кінця.

РОЗВАГИ / СЮРПРИЗИ

Основна розвага на фестивалі – музика. Проте не музикою єдиною… Порадують людей і трансляцією фінального футбольного матчу світу на великому екрані, і власним чемпіонатом «Файного міста», у якому зможе взяти участь кожен, і спортивними розвагами (стрітбол, баскетбол, пейнтбол), квестами, видовищним драгрейсингом, танцями, фаєр-шоу, показовими боями козаків і так далі.

Планується і сюрприз на встановлення рекорду, який тільки в процесі обдумування. Тому про це поки що зась! Загалом всі карти відкриті, програма є прогнозованою і прозорою. Сюрпризів можна чекати хіба що від самих музикантів. Про один з таких ми дещо знаємо і назва йому – «Панк-Скрябін». Це точно буде нестандартна музична програма. Але на те він і сюрприз, щоби бути сюрпризом!

Фестиваль «Файне місто» попри всі труднощі у фінансовій сфері, попри нестабільну та невтішну ситуацію в Україні, за будь-який обставин, погоди та настрою (хоча, ні, - настрій має бути лише найкращий) чекає гостей, яких прогнозовано буде близько 5 тисяч. Чекає людей звідусіль (на сьогодні вже є два придбаних квитка мешканцями Севастополя, чим організатори дуже тішаться), очікує людей, схиблених (у приємному сенсі слова) на музиці, очікує грандіозної події та ще кращого майбутнього для фестивалю «Файне місто»!

Вартість квитків: 150 грн - зараз, 200 грн - згодом, 240 грн – в день фестивалю (140 грн на один день).

У тексті використані фото та відео з фестивалю «ФМ»-2013.

Гість, 20 Травня, 2014 15:04

класна стаття

Гість, 20 Травня, 2014 15:04

згідна. фест цього року буде уух. порадувала Карпа. на "Ї" вона підірвала всіх

Гість, 20 Травня, 2014 14:20

абалдєть. будуть Cherry-merry . кайф))

Показати всі коментарі...

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved