Дослідження

10 порад першокурсника Тернополя

10 порад першокурсника Тернополя

Зовсім скоро тернопільські ВНЗ (вищий навчальний заклад) з новою хвилею відкриють свої двері у вир науки для студентів-новачків. Позаду залишиться школа і здача тестів, попереду постане нова хвиля студентського життя. Та справа в тому, що не всім відразу вдається увійти в ритм абсолютно досі незнайомого буття. Хтось втрачає надію відразу, буквально з першого дня, інші довго звикають, а хтось починає «плавати» у своєму колі з перших хвилин. Тож, що потрібно знати, щоб з легкістю звикнути до свіжого ритму і незнайомих довкола людей? Пропоную 10 порад, які стануть у пригоді кожному абітурієнту.

Maryana 04 квітня, 16:16

3

3945

I. Більшості з нас потрібен час для встановлення нових контактів та для того, щоб легко орієнтуватися у незнайомому раніше колі людей. Адаптація першокурсника може тривати і деякий період, зокрема, це пов’язано з розриванням зв’язків зі шкільними друзями та руйнуванням попередньо сформованих стереотипів. Для того, щоб не впадати в паніку відразу, просто перестань нервувати. Розгубленість минеться зовсім скоро, якщо ти прокинешся на 10-15 хвилин швидше як зазвичай і заодно встигнеш у ВНЗ знайти по крутих коридорах свою аудиторію.

II. З першого дня постарайся «сфотографувати» обличчя важливих для тебе осіб. Запам’ятай або ж краще познайомся з деканом твого факультету, з куратором, який буде вести твій курс та з ректором. У недалекому майбутньому це значно пришвидши тобі вирішення багатьох важливих питань.


III. Перепиши розклад. Тому що на відміну від шкільного графіку занять, цей буде часто мінятися, тож розклад занять у вузі має стати твоїм особистим щоденником.

IV. Бібліотека. Якщо не хочеш потім пізнавати всі глибини науки з старих пошарпаних книжок, тоді запишися і частенько відвідуй бібліотеку.

V. Візьми в руки записничок і обійди усі університетські підрозділи: аудиторії, кафедри, лекційні зали, лабораторії, їдальні, комп’ютерні класи. І запиши графік їх роботи і, що потрібно для користування цими кабінетами. Познайомся з однокурсниками і старостою групи. Запиши по можливості їхні контактні дані, це пригодиться при уточненні розкладу, здачі контрольних робіт чи рефератів.

VI. Придбай більше зошитів. Старайся не записувати всі лекції в один зошит, тому що згодом не розберешся «де кашу варили». Кожен предмет повинен бути занотований в окремому зошиті, а на звороті занотуй прізвище та ім’я викладача. Так не застрягнеш в павутині розгубленості, а на здачі реферату чи заліку буде значно легше.

VII. Запасися ручками. І не тільки синіми, а й вибери собі декілька інших кольорів, щоб виділяти правила, важливі нотатки, теорії… А для занять іноземними мовами носи з собою на 1-2 зошити більше. Один товстий візьми для граматики, а тонший для занять з вправами.

VIII. Швидкість у написанні лекцій. Навчися якомога швидше і правильно занотовувати лекції. Це нескладно, якщо вивчиш для себе декілька правил: придумай систему символів і таких скорочень, які потім можна розібрати. А на зворотній стороні зошита занотуй розшифровку символів. Не шкодуй зошита і старайся залишати трохи вільного місця для своїх нотаток. За лектором необов’язково записувати все слово в слово, це не шкільний диктант. Не відразу у всіх виходить все правильно. Записування лекцій це своєрідна наука, тут потрібно час для тренування. Якщо бачиш, що відстаєш, залиш пусте місце, згодом в когось перепишеш.

IX. Налаштуй себе на те, що підготовка до сесії розпочинається з першого заняття. Тож старайся слухати і нотувати. Якщо щось незрозуміле, питай у викладача відразу, не дотягуй до кінця, бо він тебе про те запитає на екзамені. Веди себе активно на семінарах, старайся їх не пропускати. Запитуй, цікався, записуй, продемонструй себе, як активного і зацікавленого студента. Саме такі студенти швидко і легко проходять усі сесії.

X. Відчуй себе студентом! Не часто у нас студентські роки, тож проведи їх гідно і з результатом у майбутнє.

Тернопільські ВНЗ часто проводять студентські вечори, бали, дискотеки. Запишися на гурток, який більш до душі і відчуй весь ритм позитиву у вивченні своєї майбутньої професії.

Гість, 21 Квітня, 2014 12:59

головну пораду та істинну студентського життя можна почути у цитаті з Еклізіаста "Веселись, юноша, в юности твоей, и да вкушает сердце твое радости во дни юности твоей, и ходи по путям сердца твоего и по видению очей твоих..."!

Гість, 08 Квітня, 2014 12:05

я вообще варений з новачків (хоча такий самий був))). вони такі "потєрєні" це завал!)) очі великі, рот відкритий ..ааа, шо? де?)) жесть)

Гість, 08 Квітня, 2014 11:51

я коли прийшла на перше вересня в інститут, то зразу подумала що буде легко. в перший день познайомилася з багатьма студентами, та вже завтра я ледь не плакала від розгубленності. Нічого незнала шо де, кого де шукати. когось питаєш, а воно тобі ще й хамить... важкувато було, а потім вже "як по маслу"))

Показати всі коментарі...

096 903 83 84

ternopil(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved